שיפוץ וצביעה של כלי נגינה

שיפוץ חיצוני ופנימי לפסנתר הינו עניין מורכב הדורש מיומנות מקצועית גבוהה לצד נסיון עשיר. תהליך שיפוץ פסנתרים נועד בעבור פסנתרים ישנים שנפגמו מבחינה חיצונית ופנימית אך ששווה לשמרם הן מפאת ערכם הסנטימנטלי והן מפאת שוויים הכספי.

הליך שיפוץ פסנתרים מורכב ממספר שלבים המצריכים ידע מקצועי רב בשילוב דייקנות והקפדה על כל פרט ופרט עד הגעה לידי השבחה מקסימלית של הפסנתר.

 

שלבי שיפוץ הפסנתר כוללים תחילה את פירוק חלקי הפסנתר לגורמים, הוצאת המקלדת, שיפוץ המנגנון וליטוש הפטישים, החלפת מיתרים שנפקעו או שהצטברה עליהן חלודה, ליטוש גוף הפסנתר וחלקיו, החלפת לבד בלוי, צביעת הפסנתר בצבע יסוד שלאחריה תתבצע צביעה נוספת יצבע בתנור בצבע וגוון על פי בחירת הלקוח/ה.

 

בתום הליך הצביעה יורכב הפסנתר מחדש על כל חלקיו ותתבצע הרכבת המיתרים מחדש והחלפת מיתרים ישנים בחדשים בהזמנה אישית על פי הצורך, הרכבת המקלדת ומנגנון הפטישים שלאחריה יתבצע תהליך רגולציה וכיוון לשם הבאת הפסנתר למצבו המחודש. בסוף פעולת השיפוץ ניתן יהיה להבחין כי הפסנתר יגיע לרמת נראות קוסמטית שוות ערך למראהו של פסנתר חדש שיצא זה עתה מן המפעל ולרמת צליל מדוייקת וצלולה.

מצורפת בזאת דוגמה לשיפוץ פסנתר רוסי מסוג "אוקטובר האדום" שנת 1984 אשר הגיע אלי לצורכי שיפוץ לאחר שלאורך השנים חווה מבחינה חיצונית התקלפויות של ציפוי הפורמייקה ומבחינה פנימית צבר פגיעות במנגנון הפטישים, התבלות של הלבד במנגנון ובגוף הפסנתר בצירוף להצטברות ליכלוכים ומזיקים שנתגלו מתחת לקלידים לצד חלודה בחלק מהמיתרים.

 

תוך פחות מחודש ימים לאחר פירוק הפסנתר לגורמים, החלפתי בו את המיתרים החלודים, ניקיתי וציחצחתי את כל המנגנונים הפנימיים והעברתי את הפסנתר צביעת יסוד וצביעה בתנור לאור בקשת הלקוחה להחליף את צבעו מחום ללבן.....

 

הנכם מוזמנים לצפות בתהליך השיפוץ לדוגמה החל מהגעתו של הפסנתר במצב ירוד ביותר לבית המלאכה של "מיוזיקלאס" וכלה בתוצאה הסופית המושלמת בה הפסנתר נראה ונשמע כביכול ויצא חדש כרגע מן המפעל.

באיחולי הנאה צרופה מהקליפ המציג את תהליך השיפוץ שלב אחר שלב, את התוצר הסופי המושלם בשילוב נגינה לאחר הכיוון הסופי.

מעוניינים בשיפוץ הפסנתר שלכם? אשמח לעמוד לרשותכם ולהעניק לכם שירות מקצועי ואדיב במחירים הוגנים לצד יחס קשוב ואישי.